ז'בוטינסקי 52 רמת גן לניווט ב WAZE
ז'בוטינסקי 52 רמת גן

03-6057775

דף הבית >> מידע מקצועי >> מערכת הפעלה "מרשמלו" של אנדרויד

מערכת הפעלה "מרשמלו" של אנדרויד

מערכת ההפעלה "מרשמלושל אנדרואיד אתם יכולים למנוע זליגת מידע מהמכשיר שלכם!

אחת הנקודות המבדילות באופן משמעותי משתמשי אנדרואיד ממשתמשי אייפוןהינה "זליגת המידעמהסמארטפונים שלנו לכיוונים שאנחנו אפילו לא חושדים בהםלא מעט אפליקציות (וכמובן שהמדוברות ביותר ביניהן הן האפליקציות מבית גוגל והאפליקציות מבית פייסבוקאוספות עלינו מידע ולומדות על הרגלי החיים(והרכישהשלנו.

 

 

 

 

במערכת ההפעלה IoS מבית Apple האפשרות "לשלוףמידע מהסמארטפון אל יצרניות האלפיקציה נמצאת בשליטת המשתמש באופן פשוט מזה שניםבמכשירים מבוססי מערכת הפעלה Android מבית גוגלהמצב היה שונה לגמרי.

מערכת ההפעלה החדשה מבית גוגל אנדרואיד 6.0 או בשמה המתוק יותרמרשמלותאפשר שליטה בהרשאות הנדרשות עבור כל אפליקציהובכך בעצם תאפשר למשתמש להחליטאילו מהנתונים שלו הוא מסכים לחשוף ואילו הוא מעדיף להשאיר ברשות עצמו בלבד.
 

מרשמלומי את?

מערכת ההפעלה החדשה מרשמלו (Android Marshmallow) הוכרזה בסוף ספטמבר 2015, ובאוקטובר התאפשרו עדכונים מהאוויר (OTAלסמארטפונים מבית נקסוס עבור מערכת ההפעלה החדשהמרשמלו מציעה חוויית שימוש נוחה ורציפהתמיכה בקורא טביעות האצבעמצב Stand By ייחודיועוד.
 

השינוי המשמעותי של מרשמלו

יש שיאמרו שזהו ההבדל המשמעותי ביותר בין מרשמלו לקודמותיה היא מאפשרת שליטה על ההרשאות עבור אפליקציות שאתם מתקינים על המכשירלחדור,לשלוח בחזרה ולאסוף נתונים עליכם מתוך המידעההיסטוריההמיקומיםוהנתונים הקיימים בסמארטפון שלכם.
 

איך עושים את זה?

במערכות הפעלה מרשמלוניתן יהיה להיכנס לתפריט ההגדרות ומשם לעבור לתפריט ה"אפליקציות". בבחירת כל אחת מן האפליקציות המותקנות על המכשיר תקבלו רשימה של הרשאות שקיבלה האפליקציה עם התקנתהממסך זה תוכלו לקבוע מחדש את הרשאות האפליקציהולהגביל את גישת האפליקציה לחלק מן הנתונים שעל המכשיר.
 

רק אל תתפלאו אם זה עובד פחות טוב :-)

ממסך זה תוכלו לקבוע מחדש את הרשאות הגישה של כל אפליקציהגם אם שינוי ההרשאות יפגע בפעילותהלכןאנחנו ממליצים לכם לבדוק כל אפליקציהמייד לאחר שינוי הרשאות הגישה שלהולוודא שהיא עדיין עובדת כצפויאם יש לכם אפליקציות שאתם מצפים מהן לפעול ברקע או בזמ שתצטרכו אותן בידקו מראש,שגם לאחר שינוי הרשאות הגישה הן עובדות כראויאם לא תוכלו או להחליף אותן באפליקציות אחרותאו לאפשרבלית ברירהאת המשך איסוף הנתונים מהסמארטפון שלכם